از اینکه زحمت داوری مقاله برای فصلنامه «مطالعات میان‌رشته‌ای در علوم انسانی» را پذیرفتید بسیار سپاسگزاریم. همانطور که می‌دانید این فصلنامه در بین نشریات فارسی زبان وزارت علوم و بهداشت رتبه اول را به خود اختصاص داده و دارای بالاترین ضریب تاثیر در بین نشریات فارسی زبان می‌باشد. دستیابی به این رتبه و این ضریب تاثیر بدون شک بدون همکاری دلسوزانه شما داوران محترم میسر نخواهد بود. این فصلنامه تلاش دارد نه تنها رتبه مذکور را حفظ کند بلکه با افزایش کیفیت همه جانبه مقاله‌های منتشر شده بتواند به غنای مطالعات میان‌رشته‌ای در جامعه‌ علمی در سطح بین‌المللی نیز بیفزاید.

داوری تخصصی فرایندی است که  از طریق آن مقالات وصول شده به فصلنامه توسط متخصصان حوزه مربوطه داوری و ارزیابی می‌شود. در این فرایند داوران نقاط ضعف و قوت مقاله را به صورت توضیحات و ذکر مصادیق آن در متن، برای نویسنده و سردبیر ارسال می‌کنند. این توضیحات و ارزیابی به سردبیر کمک می‌کند تا بهتر بتواند در پذیرش مقاله برای انتشار و یا عدم پذیرش آن تصمیم‌گیری نماید. توضیحات داوران برای نویسندگان مقاله بسیار ارزشمند است. چرا که با ذکر نقاط ضعف و قوت مقاله، نویسنده می‌تواند مقاله خود را جهت رسیدن به مرحله انتشار ارتقا دهد. داوران، نقاط ضعف مقاله را ـ که مانع از نشر مقاله می‌شود ـ مشخص می‌کنند. شاید داوری تخصصی نارسایی‌هایی هم داشته باشد اما در حال حاضر بهترین و استانداردترین شیوه برای تشخیص کیفیت مقاله و فصلنامه است.

ما به شما داوران محترم اطمینان داریم و می‌دانیم که داوری‌ها به‌موقع، عادلانه، عمیق و با دقت و با حفظ حقوق نویسندگان و حفظ تعهداتی که در برابر نویسندگان داریم، داوری خواهد شد. همینجا هیئت تحریریه و سایر دست‌اندرکاران فصلنامه از زحمات دلسوزانه شما و زمان ارزشمندی که برای داوری صرف می‌نمایید کمال تشکر را دارد و امید است مواردی که در ادامه می‌آید در داوری به موقع و موثر مقاله‌های وصول شده به این فصلنامه مفید واقع شود.

 

مسائل اخلاقی

داوری به موقع: خواهشمند است طوری برنامه‌ریزی کنید تا در طول 14 روز، داوری مقاله و تکمیل فرم مربوطه به اتمام برسد. در صورتی که به زمان بیشتر نیاز دارید و یا قادر به داوری مقاله نیستید، فورا به دفتر فصلنامه اطلاع دهید تا در صورت لزوم از داور دیگری دعوت شود.

حفظ محرمانگی: هر مقاله‌ای که برای داوری ارسال می‌شود یک سند محرمانه است و تا زمان انتشار نیز به صورت محرمانه باقی می‌ماند. خواهشمند است مقاله را به کسی نشان نداده و عقیده خود را در مورد آن به کسی ابراز نفرمایید. در صورتی که نظرتان بر آن است که همکاران دیگر برای داوری مقاله ارجح‌تر هستند، آن را  شخصا به آن همکار محترم انتقال ندهید و اجازه دهید تا این کار از طریق دفتر فصلنامه و با کسب اجازه آن همکار محترم صورت گیرد. از آنجا که مشخصات داور برای نویسندگان نیز کاملا محرمانه است، اطمینان حاصل کنید که توضیحات شما که در فایل مقاله درج شده است، بدون ذکر نام باشد. از دفتر فصلنامه نخواهید که هویت نویسنده را برای شما فاش کند. این فصلنامه برای تمامی داوران که جزو جامعه علمی کشور هستند ارزش و احترام قائل است و از افشای هویت نویسندگان تا زمان انتشار مقاله معذور است.

عدالت و بی‌طرفی: در صورتی که نقاط ضعفی در مقاله وجود دارد، به نقد نقاط ضعف مقاله بپردازید نه نقد نویسنده. واژه‌های ناخوشایند در داوری باعث می‌شود که خواننده به بی‌طرفی شما مشکوک شود؛ در نتیجه، حتی اگر نقدهای شما به‌جا و سازنده باشد، پذیرش آن از سوی نویسنده سخت خواهد شد. توضیحاتی که مربوط به نویسنده است باید او را متقاعد کند که: ۱. شما تمام مقاله را با دقت مطالعه نمودید؛ ۲. نقد شما کاملا به‌جا و بی‌طرفانه است؛ و ۳. شما در حوزه علمی مقاله متخصص و برای داوری آن واجد شرایط بودید. در صورتی که در جلب اعتماد نویسنده و برانگیختن حس سپاسگزاری او در داوری مقاله موفق نباشید، ممکن است زحمات شما در داوری به هدر برود.

تقلب یا سرقت علمی: در صورتی که مقاله مشکوک به تقلب و یا سرقت علمی است،  لطفا آن را با ذکر منبع و جزپیات لازم به سردبیر اطلاع دهید.

فریب: تشخیص فریب در مقاله بسیار سخت است، اما در صورتی که مشکوک بودید که یافته‌ها و داده‌های مقاله واقعی و صحیح نیست، این نگرانی خود را با سردبیر در میان بگذارید.

تضاد منافع: در صورتی که احساس می‌کنید نمی‌توانید یک داوری بی‌طرف انجام دهید، هر چه سریع‌تر مقاله را بدون داوری برگردانید و علت عدم داوری را به اطلاع سردبیر یا دفتر فصلنامه برسانید. در صورتی که قلم نویسنده و یا سازمانی را که مقاله مربوط به آن سازمان می‌شود را شناختید و می‌دانید که این موضوع در داوری شما موثر خواهد بود و داوری بی‌طرف نخواهد بود، باز مقاله را با ذکر دلیل و بدون داوری و به صورت محرمانه برگردانید.

 

نگارش گزارش داوری

به هنگام داوری با در نظر گرفتن موارد زیر نظر تخصصی خود را اعلام فرمایید.

1. ارزیابی در نحوه ارائه مقاله

عنوان: آیا عنوان مقاله مناسب است؟ آیا به اندازه کافی خلاصه، شفاف و بیان کننده محتوای اصلی مقاله هست؟

چکیده: آیا چکیده منسجم و آینه تمام نمای مقاله هست؟ آیا اطلاعات و یافته‌های اساسی و مهم مقاله در چکیده گنجانده شده است؟

منابع: آیا از منابع مناسب، کافی و روزآمد در مقاله استفاده است؟ یک مقاله باید تقریبا سی منبع و بیشتر داشته باشد. آیا تمامی منابع ذکر شده در متن در بخش منابع نیز آمده است؟

ساختار و تعداد صفحات: آیا ساختار کلی مقاله به طور منسجم و یکپارچه نوشته شده است؟ آیا حداقل و حداکثر لازم در تعداد صفحات برای مقاله رعایت شده است؟

منطق: آیا مقاله به طور شفاف و صحیح نوشته شده است؟ و آیا مقاله دارای استحکام منطقی می‌باشد؟

شکل‌ها نمودارها و جداول: آیا شکل‌ها، نمودارها، و جداول به شکل شفاف و صحیح ارائه شده است؟

ترجمه انگلیسی چکیده: آیا واژگان و گرامر انگلیسی مورد استفاده  در چکیده انگلیسی به اندازه کافی خوب و صحیح نوشته شده است و فحوای علمی مقاله را به طور صحیح برای خوانندگان انگلیسی زبان می‌رساند؟

2. ارزیابی در کیفیت مقاله

نوآوری و اصالت: آیا مقاله جدید و اصیل است و نکته‌ای برای اضافه کردن به دانش موجود را دارد؟

اهمیت و تاثیر: آیا نتایج اراپه شده دارای اهمیت و تاثیر هستند و در پیشرفت زمینه مورد مطالعه مقاله موثر است؟ آیا احتمال دارد که این مقاله در آینده مورد ارجاع دهی دیگر نویسندگان و محققان در آینده قرار بگیرد؟

پیشینه تحقیق: آیا چارچوب نظری مقاله به نحو شایسته بیان شده است؟ آیا مفهوم مرکزی مقاله به طور شفاف توضیح داده شده است؟ آیا منطق پشت فرضیه متقاعدکننده است؟ آیا ادبیات تحقیق به طور مناسب در مقاله منعکس شده است یا برخی منابع مهم از قلم افتاده است؟

روش: آیا نمونه‌ها و متغیرهای فرضیه درست بکارگرفته شده است؟ آیا شیوه جمع‌آوری داده‌ها با تکنیک‌های تحلیلی به کار گرفته شده یکسان است؟ آیا مقاله دارای اعتبار درونی و بیرونی است؟ آیا تکنیک‌های تحلیلی‌ برای نظریه و سوالهای تحقیق مناسب است؟ و آیا به طور صحیح استفاده شده است؟

خطا: آیا خطایی در تکنیک، حقیقت و محاسبه و تفسیر اطلاعات وجود دارد؟

همپوشانی:‌ آیا یافته‌ها و داده‌های این مقاله با مقاله‌های منتشر شده یا در حال انتشار دیگری همپوشانی دارد؟ اگر اینطور است، جزئیات آن را ذکر فرمایید.

3. جمع‌بندی و نمره‌گزاری نهایی

علاوه بر توضیحات و کامنت‌ها، طبق آیتم‌های کمّیِ مشخص شده در فرم داوری، امتیازی را بین 0 تا 100 برای مقاله اختصاص دهید. مقاله‌هایی که امتیاز بالای 70 کسب می‌کنند در ردیف انتشار قرار خواهند گرفت.

بعد از مطالعه و تکمیل فرم داوری و نمره‌گذاری آن، یکی از موارد کلیدی زیر را برای سردبیر مشخص کنید.

پذیرش: در صورتی که مقاله با همان کیفیت فعلی برای چاپ مناسب باشد.

پذیرش با ویرایش جزئی: در صورتی که مقاله  با برخی اصلاحات جزئی قابل پذیرش باشد. لطفا تغییرات لازم را برای نویسنده در بخش مربوطه ذکر نمایید.

پذیرش با ویرایش کلی: در صورتی که مقاله تغییرات اساسی همچون گسترش تحلیل داده‌ها، بهبود پیشینه تحقیق و یا بازنویسی بخش‌هایی از مقاله نیاز داشته باشد.

رد: در صورتی که مقاله مناسب انتشار در این فصلنامه نباشد و به لحاظ محتوایی، اصلاحات اساسی و بنیادی نیاز داشته باشد به‌طوری که قابل ارائه در فصلنامه نباشد.

 

برخی نکات دیگر در نگارش گزارش داوری

درج نکات توضیحی روی اصل مقاله

در صورتی که قصد دارید بر روی مقاله به عنوان بخشی از داوری، کامنت درج نمایید، بعد از درج کامنت‌ها، آن را در حالت review قرارداده و سپس بارگزاری نمایید و دقت نمایید که اسم شما در کامنت‌ها مشهود نباشد.

توضیحات برای نویسندگان

  • ایده مرکزی مقاله و نقاط ضعف و قوت آن را برای انتشار ذکر نمایید.
  • پیشنهادها و کامنت‌های شما برای نویسندگان باید سازنده مفید باشد تا آنها بتوانند کیفیت علمی و ارائه مقاله خود را بهبود بخشند.
  • توضیحات خود را، چه مثبت و چه منفی، با ذکر مصادیق و شواهد و ارجاع به متن همراه کنید. به خاطر داشته باشید که داوری بدون توضیحات و ذکر نقاط ضعف و قوت و شواهد آن، به نسبت داوری غنی و مشروح، تاثیر بسیار کمتری دارد. چرا که داوری مشروح و با ذکر جزئیات لازم، مستند و قابل دفاع خواهد بود.
  • در صورت رد مقاله، دلایل خود را مرقوم نمایید. آن دلایل برای نویسنده ارسال خواهد شد.
  • برای کوتاه کردن زمان از وصول مقاله تا نشر، لازم است داوران تلاش کنند حتی‌الامکان تعداد رفت و برگشت مقاله بین نویسنده و داور را به حداقل برسانند. توصیه می‌شود در آماده کردن گزارش داوری، تمام موارد مهم را در اولین گزارش داوری خود ذکر نمایید.

توضیحات برای سردبیر

  • اگر مقاله را برای انتشار پذیرش نمودید به طور خلاصه اهمیت و نوآوری مقاله و شایستگی آن برای انتشار را برای سردبیر ارسال نمایید.
  • در صورت رد کردن مقاله، توضیح مختصری از دلایل رد مقاله را بنویسید.
  • آن دسته از توضیحاتی که محرمانه است و یا نیاز به اطلاع نویسنده نیست برای سردبیر ارسال می‌شود. در صورت مشاهده هرگونه تقلب علمی، تضاد منافع و ... باید در این بخش برای سردبیر ارسال شود.

 

مقاله‌های اصلاح شده

وقتی نویسنده در پاسخ داوران مقاله خود را اصلاح می‌کند، از آنها درخواست می‌شود که لیستی از تغییرات انجام شده و سایر توضیحات خود را برای ارسال به داور تهیه کنند. این نسخه اصلاح شده مقاله در صورت امکان برای داور برگردانده می‌شود تا با مشاهده تغییرات انجام شده نظر خود را مبنی بر تایید یا عدم تایید اعلام کند. در این قسمت نیز بین 0 تا 100 نمره‌ای برای مقاله اختصاص دهید.

 

 

نام داور رشته تخصصی وابستگی سازمانی
maasumeh gharun اقتصاد عضو هیأت علمی -موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی
علی اصغر فیروزجائیان گلوگاه جامعه‌شناسی هیات علمی گروه علوم اجتماعی-دانشگاه مازندران
اسماعیل فیضی عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی سینا
لیلا فلاحتی مطالعات زنان پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم
مهدی فاتح‌راد مدیریت دانشگاه صنعتی شریف
نعمت اله فاضلی اقلیم‌شناسی، انسان‌شناسی فرهنگی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی
محمد فاضلی جامعه‌شناسی دانشاه شهید بهشتی
حسن فاضلی نشلی باستان‌شناسی دانشگاه تهران
محمدمهدی فتوره‌چی علوم ارتباطات مدیر گروه مطالعات رسانه و فرهنگ موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران
علی فتحی آشتیانی روان‌شناسی مرکزتحقیقات علوم رفتاری
سمیه فریدونی مدیریت آموزشی گروه مطالعات مدیریت آموزش عالی-موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی
محمدمهدی فرقانی علوم ارتباطات دانشیار دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی
علی اکبر فرهنگی علوم ارتباطات دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات
مقصود فراستخواه
عبدالحسین فرج پهلو علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه شهید چمران اهواز
منوچهر فرج‌زاده جغرافیا دانشگاه تربیت مدرس
حسنعلی فرجی سبکبار جغرافیا دانشگاه تهران
الهه کولایی روابط بین‌الملل دانشگاه تهران
مسعود کوثری جامعه‌شناسی دانشگاه تهران
عبدلحسین کلانتری جامعه‌شناسی دانشگاه تهران
سیده زهرا کلانتری بنادکی آینده پژوهی آموزش عالی موسسه تحقیقات جمعیت کشور
عباس کلانتری خلیل‌آباد فقه رئیس دانشگاه آیت الله حائری
محمدرضا کلاهی جامعه‌شناسی
امیرمحمد کلابی دانشگاه تربیت مدرس
موسی کمان‌رودی دانشگاه خوارزمی
مهرداد کاشف
عباس کاظمی جامعه‌شناسی پژوهشگر و همکار پژوهشی در پژوهشکده مطالعات فرهنگی
علی کریمی مله جامعه‌شناسی، علوم سیاسی علوم سیاسی، مازندران،دانشکده حقوق و علوم سیاسی
خدیجه کشاورز جامعه‌شناسی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم
غلامرضا گودرزی مدیریت دانشیار دانشکده ی معارف اسلامی و مدیریت/دانشگاه امام صادق(ع)
محمد گنجی دانشگاه کاشان
حسین گنجی‌دوست آب و هواشناسی دانشگاه تربیت مدرس
غلامرضا گرایی‌نزاد
مصطفی گرجی زبان و ادبیات استاد دانشگاه پیام نور
صدیقه پیری علوم انسانی و توسعه دانشگاه علامه طباطبایی
عادل پیغامی اقتصاد اقتصاد
کمال پولادی علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس
مهتاب پورآتشی
فرزام پوراصغر سنگاچین رئیس گروه توسعه پایدار، امور برنامه ریزی-نظارت و آمایش سرزمین، سازمان برنامه و بودجه کشور، تهران، ایران
گیتی پورزکی
بهزاد پورسید حقوق
منصور پهلوان علوم قرآنی استاد دانشگاه تهران
سلیمان پاک‌سرشت جامعه‌شناسی، علوم اجتماعی دانشگاه بوعلی سینا همدان
حسین پاینده میان رشته‌ای، زبان و ادبیات استاد نظریه و نقد ادبی دانشگاه علامه طباطبائی
علی پایا دانشیار مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و استاد مدعو دانشگاه وستمینستر انگلستان
حمید پاداش دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران
ابوالفضل پاسبانی صومعه دانشگاه
حسن پاشا شریفی روان‌شناسی
عبدالرحیم پدرام آینده پژوهی آموزش عالی دکترای آینده‌پژوهی و پژوهشگر مرکز آینده‌پژوهی علوم و فناوری‌های دفاعی
فرهاد پروین حقوق دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی
محمد یکرنگی حقوق جزا و جرم‌شناسی عضو هیات علمی دانشگاه تهران، گروه حقوق جزا و جرم شناسی
ماشاءالله یوسفی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم
محمد یمنی دوزی سرخابی علوم تربیتی استاد دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی تهران
محمدرضا واعظ مهدوی
ابوعلی ودادهیر علوم اجتماعی دانشیار دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران
مهرداد قیومی بیدهندی میان رشته‌ای، معماری دانشگاه شهید بهشتی
اکبر قلی زاده
محمد قهرمانی مدیریت آموزشی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی
محمدرضا قانع علم اطلاعات و دانش‌شناسی هیأت علمی ـ رئیس اداره انتشارات
محمدامین قانعی‌راد جامعه‌شناسی انجمن جامعه‌شناسی ایران
یحیی قائدی عضو هیات علمی فلسفه تعلیم و تربیت دانشگاه خوارزمی
مصطفی قادری گروه برنامه ریزی درسی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی
اسماعیل قادری فر نوآوری و فناوری، مدیریت مدیر طرح ملی زنجیره های ارزش راهبردی
حمید قاسمی مدیریت ورزشی عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور
علی قاسمی اردهائی استادیار دانشگاه پیام نور
سیدسپهر قاضی نوری دانشگاه تربیت مدرس
خشایار قاضی زاده هنر دانشکده هنر
کاظم قاضی‌زاده علوم سیاسی
حسین قدرتی
بهزاد قره یاضی رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی
هایده لاله باستان‌شناسی
غلامرضا لطیفی جامعه‌شناسی استاد تمام دانشگاه علامه طباطبایی
نهال نفیسی
محسن نفر هنر دانشگاه صدا و سیما
حسینعلی نوذری علوم سیاسی دانشگاه آزاد تهران
فرشاد نوریان دانشگاه تهران
خلیل نوروزی سیاستگذاری علم و فناوری وزارت علوم
حمزه علی نورمحمدی علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه شاهد و گروه علم سنجی ستاد انقلاب فرهنگی
خسرو نورمحمدی اقتصاد کارشناس
سید رضا نقیب السادات جامعه‌شناسی، علوم ارتباطات عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی
عبدالحمید نقره‌کار معماری دانشگاه علم و صنعت
امیرصادق نقشینه باستان‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی
بهمن نامور مطلق هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی
حسین نادری‌منش دانشگاه تربیت مدرس
سید عبدالامیر نبوی علوم سیاسی گروه مطالعات منطقه ای دانشگاه تهران
سیدمحمود نجاتی حسینی
هادی ندیمی معماری عضو هیئت علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی
حمید نساج علوم سیاسی استادیار دانشگاه اصفهان
نصرالله نظری جامعه‌شناسی پژوهشگر پژوهشگاه بین المللی المصطفی(ص)
علیرضا نظری زبان و ادبیات دانشگاه بین المللی امام خمینی
سعید نظری توکلی فقه دانشگاه تهران
محمد نعمتی اقتصاد عضو هیأت علمی دانشکده معارف اسلامی و اقتصاد دانشگاه امام صادق علیه‌السلام
قدیر نصری علوم سیاسی سازمان
حسین هوشنگی فلسفه دانشگاه امام صادق(ع)
حبیب هنری مدیریت ورزشی تهران دانشگاه علامه طباطبایی
رضا همتی جامعه‌شناسی دانشگاه اصفهان
علی رضا همتی آینده پژوهی آموزش عالی هیات علمی و مدیر اجرایی مرکز تحقیق و توسعه سیاست های دانشگاه علوم پزشکی تهران
سیدضیاء هاشمی جامعه‌شناسی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
مهدی هداوند حقوق عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی
دکتر هرمزی روان‌شناسی گروه روانشناسی دانشگاه پیام نور
رضا مکنون مهندسی آب دانشگاه صنعتی امیرکبیر دانشکده عمران و محیط زیست خیابان حافظ-تهران
مجتبی میرلوحی مدیریت دولتی دانشگاه صنعتی شاهرود
سیدمحمد میرسندسی جامعه‌شناسی دانشگاه امام حسین
طاهره میرعمادی میان رشته‌ای سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران
فرشاد مومنی اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی
فرشته موتابی روان‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی
مجید موحد جامعه‌شناسی
محمد مهدی موحدی
نعمت‌الله موسی‌پور برنامه‌ریزی درسی دانشگاه شهید باهنر کرمان
یعقوب موسوی دانشگاه الزهرا
سید فرهاد موسوی مهندسی آب دانشگاه سمنان
میثم موسایی اقتصاد دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران
مصطفی ملکوتیان علوم سیاسی دانشگاه تهران
رضا منیعی آموزش عالی عضو هیات علمی موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی
مهدی منتظر قائم جامعه‌شناسی
مرتضی منطقی روان‌شناسی دانشگاه خوارزمی
فردین منصوری دانشگاه سیستان و بلوچستان---
رضا مهدی میان رشته‌ای مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی
سید محمد مهدی زاده علوم ارتباطات استاد، دانشکدۀ علوم ارتباطات، دانشگاه علامه طباطبائی
جمال‌الدین مهدی‌نژاد معماری دانشکده مهندسی معماری و شهرسازی
محمود مهرمحمدی برنامه‌ریزی درسی، علوم تربیتی استاد دانشگاه تربیت مدرس
مصطفی مهرآیین جامعه‌شناسی گروه پژوهشی علم و جامعه مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور
سیدرضا مؤدب علوم قرآنی
مهدی ماحوزی زبان و ادبیات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رود هن
امیرحسین ماحوزی زبان و ادبیات عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور
رضا ماحوزی فلسفه استادیار پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی
بهارک محمودی علوم ارتباطات
فیروز محمودی جانکی حقوق جزا و جرم‌شناسی موسسه تحقیقات علوم جزا و جرم شناسی
حسین محمودیان جمعیت شناسی دانشگاه تهران
سراج الدین محمودیانی استادیار جمعیت شناسی، دانشگاه شیراز
یوسف محمدی‌فر مدیریت دانشگاه شهید بهشتی
فاطمه مدیری جامعه‌شناسی دانشیار جامعه شناسی-موسسه تحقیقات جمعیت کشور
غلامرضا مدنیان حقوق مدیرکل حقوقی آب ایران
محمد رضا مریدی جامعه‌شناسی دانشگاه تهران
سیدطاهه مرقاتی فقه دانشگاه تهران
محمدعلی مرادی اقتصاد مدیر گروه توسعه کارآفرینی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران
علیرضا مرادی جامعه‌شناسی وزارت علوم تحقیقات فناوری
محمدرضا مرادی طادی علوم سیاسی سمتی ندارم
محمود مرادی عباس آبادی آموزش زبان عضو هیات علمی دانشگاه مازندران
سید خدایار مرتضوی میان رشته‌ای دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب
سید هادی مرجایی آموزش عالی، جامعه‌شناسی موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی
مرتضی مردیها فلسفه
امیرحسین مزینی اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس
ابوالفضل مشکینی دانشگاه تربیت مدرس
حمیرا مشیرزاده
؟ مشایخ
سیدحسن مطیعی لنگرودی جغرافیای انسانی دانشگاه تهران
شریف مطوف برنامه‌ریزی شهری استادیار دانشگاه شهید بهشتی
گشتاسب مظفری آموزش عالی دانشگاه شهید بهشتی
محمدعلی مظاهری روان‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی
محسن حسام مظاهری جامعه‌شناسی نشر آرما
حامد مظاهریان معماری دانشگاه تهران
محمد معین الدینی پژوهش هنر مدیر گروه نقاشی، دانشگاه سوره
حسین مصباحیان دانشگاه تهران
فردوس آقاگل زاده زبان‌شناسی دانشگاه تربیت مدرس
حسن آبنیکی علوم سیاسی
محمد آتشک مدیریت آموزشی سازمان برنامه و بودجه کشور
مسعود آذربایجانی روان‌شناسی هیات علمی گروه روانشناسی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه
بهاره آروین جامعه‌شناسی دانشگاه تربیت مدرس
حمیدرضا آراسته مفتح جنوبی، دانشگاه تربیت معلم، دانشکده علوم تربیتی، گرروه مدیریت
نادر افقی جامعه‌شناسی علوم اجتماعی-دانشکده ادبیات و علوم انسانی-دانشگاه گیلان-رشت-ایران
رضا افهمی پژوهش هنر، میان رشته‌ای
اصغر افتخاری علوم سیاسی عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام، دانشکده معارف اسلامی و علوم سیاسی
علی افخمی زبان‌شناسی
غلامعلی افروز روان‌شناسی دانشگاه تهران
حسن افراخته جغرافیای انسانی دانشگاه خوارزمی
عزیزاله افشار کرمانی فلسفه دانشگاه
رسول افضلی جغرافیا
بهمن اکبری فقه، حقوق دانشگاه تهران، دانشکده علوم قضایی و دانشگاه آزاد
رضا اکبری فلسفه دانشگاه امام صادق علیه السلام
نادیه ایمانی معماری دانشکده معماری و شهرسازی، دانشگاه هنر، تهران، ایران
مجتبی ایمانی دانشگاه ساری
حسین ایمانی جاجرمی برنامه‌ریزی شهری، جامعه‌شناسی دانشیار دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران
نعمت‌اله ایران‌زاده زبان و ادبیات
فرهاد ایرانپور حقوق دانشگاه تهران
کیومرث ایراندوست دانشگاه کردستان
اصغر ایزدی جیران استادیار گروه علوم اجتماعی، دانشگاه تبریز
زهره انواری
اردشیر انتظاری جامعه‌شناسی
منصور انصاری علوم سیاسی
فاروق امین مظفری آموزش عالی دانشگاه تبریز
حمید امین اسماعیلی دانشگاه
الهام امین‌زاده حقوق
مجتبی امیری مدیریت، مدیریت دولتی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران
سیدمحمدرضا امیری طهرانی زاده فلسفه
سعید امیریان اقتصاد سازمان برنامه و بودجه
سیدمحمدرضا امام جمعه برنامه‌ریزی درسی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی
حسین امامی رودسری علوم ارتباطات مدرس و پژوهشگر روابط عمومی و رسانه های نوین/ مدیر روابط عمومی بانک توسعه صادرات کشور
محمد ابویی مدیریت دانشگاه تهران، دانشکده مدیریت
محمود ابوالقاسمی دانشگاه شهید بهشتی
حمید ابریشمی اقتصاد
حسین ابراهیم آبادی رییس و استادیار پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی
حسین ابراهیم زاده آسمین جامعه‌شناسی استادیار گروه جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه سیستان و بلوچستان، زاهدان، ایران
محمدصادق ابراهیمی توسعه دانشگاه اصفهان
سعیدیه ابراهیمی علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه شیرزا
محمدتقی ابطحی فلسفه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی
فاطمه زهرا احمدی
نزهت احمدی
سید عباس احمدی گروه جغرافیای سیاسی، دانشکده جغرافیا، دانشگاه تهران
زهرا احمدی‌پور انشگاه تربیت مدرس
شیرین احمدنیا جامعه‌شناسی
ابراهیم اخلاصی جامعه‌شناسی استادیار جامعه شناسی دانشگاه علامه طباطبایی
بهمن ادیب‌زاده معماری دانشگاه شهید بهشتی
علاءالدین ازوجی اقتصاد سازمان برنامه و بودجه کشور
محسن اسماعیلی حقوق دانشگاه علامه
محمد اسحاقی فقه، حقوق جزا و جرم‌شناسی دانشگاه تهران
سعید اسدی
علی اکبر اسدی روابط بین‌الملل پژوهشگاه غلوم انسانی و مطالعات فرهنگی
علیرضا اسدی آینده پژوهی آموزش عالی پژوهشگاه نیرو
اباذر اشتری علوم انسانی و توسعه پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی
منصوره اعظم آزاده جامعه‌شناسی
محمدعلی اصلانخانی مدیریت ورزشی، تربیت بدنی و علوم ورزشی عضو هیات علمی
احمدرضا اصغرپور ماسوله جامعه‌شناسی دانشگاه فردوسی مشهد
فیروزه اصغری آموزش عالی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی
میلاد بگی جمعیت شناسی استادیار جمعیت‌شناسی دانشگاه بوعلی سینا، دانشکده علوم اقتصادی و اجتماعی، گروه علوم اجتماعی
رضا بیگدلو تاریخ عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی
عبدالله بیچرانلو میان رشته‌ای عضو هیات علمی دانشگاه تهران
فرهاد بیانی
فریبرز بیات جامعه‌شناسی سردبیر فصلنامه رشد آموزش علوم اجتماعی وزارت آموزش و پرورش
مهناز بیات حقوق عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی
روح الله بیات اقتصاد دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین
بهروز بیرشک روان‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی ایران
حسن بلخاری معماری دانشگاه تهران
حسن بنیانیان مدیریت، مدیریت دولتی دانشگاه
محمدرضا بمانیان معماری
خسرو باقری فلسفه تعلیم و تربیت
علی باقری مهندسی آب دانشگاه تربیت مدرس
عباس بازرگان
بیژن باصری
مرتضی بحرانی تهران , خیابان پاسداران، خیابان شهید مؤمن نژاد (گلستان یکم)، پلاک 124، پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
ناصر برکپور گروه شهرسازی، دانشکدۀ معماری و شهرسازی، دانشگاه هنر، تهران، ایران.
ابراهیم برزگر علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی
دانیال بسنج دانشگاه شهید بهشتی
احمد بستانی علوم سیاسی خوارزمی
حسن بشیر جامعه‌شناسی دانشگاه امام صادق(ع)
تهمورث بشیریه حقوق جزا و جرم‌شناسی
حسین بصیریان جهرمی علوم ارتباطات فارغ التحصیل دکترا (1392)دانشگاه علامه طباطبایی؛ مدیر پژوهش های رسانه های جدید مرکز تحقیقات صداوسیما
ابراهیم توفیق دانشگاه
حسین توفیقیان باستان‌شناسی
محمد علی توانا علوم سیاسی دکتری اندیشه های سیاسی (دانشیار گروه علوم سیاسی دانشگاه یزد)
سمیه توحیدلو پژوهشگاه علوم انسانی ومطالعات فرهنگی
علیرضا تقی‌پور عضو هیأت علمی دانشگاه بوعلی سینا همدان
فرامرز تقی‌لو علوم سیاسی دانشگاه تبریز
ناصرالدین علی تقویان فلسفه پژوهشگر موسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی
علی اکبر تقوایی برنامه‌ریزی شهری استاد دانشگاه تربیت مدرس، دانشکده هنر و معماری، گروه شهرسازی
سیدحسن تقوائی معماری عضو هیئت علمی - دانشگاه شهید بهشتی
احمد تمیم‌داری زبان و ادبیات
محمدرضا تاجیک دانشگاه شهید بهشتی
فتح‌الله تاری اقتصاد دانشگاه
فاطمه ترابی دانشیار دانشگاه تهران
محمد رضا جوادی یگانه دانشگاه
محمدجعفر جوادی ارجمند علوم سیاسی
یدالله جلالی پنداری دانشگاه یزد
جهانگیر جهانگیری جامعه‌شناسی دانشگاه شیراز
اسفندیار جهانگرد دانشیار دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی
محمود جمعه‌پور جغرافیای انسانی
محمدجواد جاوید حقوق
حمید جاودانی علوم تربیتی دانشیار موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی
محمد جعفری هرندی
آرش حیدری جامعه‌شناسی دانشگاه علم و فرهنگ
جعفر حق‌پناه علوم سیاسی
امیر محمد حاجی یوسفی علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی
نرگس حاجی ملا درویش اقتصاد رفتاری دانشگاه الزهرا
بهمن حاجی‌پور مدیریت دانشگاه شهید بهشتی
سید احمد حبیب نژاد حقوق دانشیار گروه حقوق عمومی پردیس فارابی دانشگاه تهران
کرم حبیب‌پور گتابی جامعه‌شناسی استادیار دانشگاه خوارزمی
محمدجعفر حبیب‌زاده دانشگاه
سعید حبیبا حقوق Kargar Shomali, Shahrake Valfajr, 9th Street, 9/2 Allay, 11
الهه حجازی روان‌شناسی
مهدی حسین زاده جامعه‌شناسی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی
محمدصالح حسین‌زاده جامعه‌شناسی دانشگاه امام حسین
حاتم حسینی جمعیت شناسی دانشگاه بوعلی سینا
سیدموسی حسینی مهندسی آب گروه جغرافیای طبیعی دانشگاه تهران
سیدمجید حسینی علوم سیاسی دانشگاه تهران
محمد حسینی مقدم آینده پژوهی آموزش عالی پژوهشکده مطالعات فرهنگی اجتماعی، گروه آینده نگری
مهرداد حسینی شکیب مدیریت استادیار دانشگاه ازاد
محمد حسن‌زاده علم اطلاعات و دانش‌شناسی
یحیی حساس یگانه حسابداری عضو هیئت علمی حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی تهران
محمدصادق خیاطیان یزدی سیاستگذاری علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، پژوهشکده مطالعات علم و فناوری
رضا خیرآبادی زبان‌شناسی عضو هیئت علمی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی
داتیس خواجه ئیان مدیریت گروه مدیریت بازرگانی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران
حمزه خواستار مدیریت دانشگاه خوارزمی
علی خورسندی طاسکوه برنامه‌ریزی درسی تهران
غلامحسین خورشیدی دانشگاه شهید بهشتی
غلامرضا خوش فر جامعه‌شناسی گروه علوم اجتماعی، دانشگاه گلستان، گرگان، ایران
فریده خلج آبادی فراهانی
حسین خنیفر مدیریت آموزشی دانشگاه تهران
علی خاکساری برنامه‌ریزی شهری دانشگاه علامه طباطبائی
سعید خانی جمعیت شناسی گروه جامعه شناسی، دانشکده علوم انسانی و اجتماعی، دانشگاه کردستان، سنندج، ایران
وحید خاشعی مدیریت دانشگاه علامه طباطبایی
ابراهیم خدایار
سیدحمید خداداد حسینی مدیریت
ولی خدادادی حسابداری دانشگاه شهید چمران اهواز
فریبرز خسروی علم اطلاعات و دانش‌شناسی
صدرا خسروی علوم ارتباطات مؤسسه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی
علی دینی عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی
بهزاد دوران
علیرضا دقیقی اصلی اقتصاد عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز
علی دلاور
حسین دهقانی سانیج مهندسی آب مؤسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی
مهدی دهمرده آموزش زبان عضو هیات علمی دانشگاه تهران
محمد رضا دهشیری علوم سیاسی دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خوارجه
مریم دانای طوس زبان‌شناسی دانشگاه گیلان
حسن دانائی‌فرد مدیریت دولتی
هاشم داداش پور میان رشته‌ای عضو هیات علمی دانشگاه
حمیده دباغی جامعه‌شناسی استاد مدعو دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی
بهروز دری
فریبرز درودی کتابداری پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک)
احمد دراهکی جمعیت شناسی استادیار جمعیت شناسی دانشگاه علامه طباطبایی
قاسم درزی عضو هیئت علمی/دانشگاه شهید بهشتی
یاشار ذکـی جغرافیا، جغرافیای انسانی گروه جغرافیای سیاسی دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران ـ تهران ـ ایران
محمدسعید ذکایی جامعه‌شناسی تهران- خیابان شریعتی- خیابان گل نبی- دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی
حسن ذوالفقاری زبان و ادبیات دانشگاه تربیت مدرس
محمد مهدی ذوالفقارزاده دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، گروه آینده‌پژوهی
نرگس ذاکر جعفری هنر، مطالعات موسیقی گروه موسیقی، دانشکده هنر و معماری، دانشگاه گیلان، رشت، ایران.
غلامرضا ذاکرصالحی آموزش عالی موسسه پژوهش وبرنامه ریزی آموزش عالی
جلال‌الدین رفیع‌فر باستان‌شناسی، علوم اجتماعی دانشگاه تهران
عبدالرضا رکن‌الدین افتخاری جغرافیا دانشگاه تربیت مدرس
وحید ریاحی میان رشته‌ای دانشیار
سید ابوالحسن ریاضی جغرافیا عضو هیأت علمی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
محمد روزخوش جامعه‌شناسی عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ هنر و ارتباطات
محمد روشن دانشگاه بهشتی
بالقیس روشن زبان‌شناسی دانشگاه پیام نور
مقصود رنجبر علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم
فرج اله رهنورد مدیریت دولتی عضو هیئت علمی و مدیر گروه مدیریت دولتی موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی
محمدتقی رهنمایی جغرافیا دانشگاه تهران
محمدمنان رئیسی هنر استادیار دانشگاه قم
اعظم راودراد علوم اجتماعی دانشگاه تهران
حمیدرضا رادفر عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و رییس مرکز استاد آسیا و اقیانوسیه
حجیه بی­ بی رازقی نصرآباد موسسه تحقیقات جمعیت کشور
محمدحسن رازنهان تاریخ دانشگاه خوارزمی
محمد راسخ مهند زبان‌شناسی دانشیار گروه زبانشناسی دانشگاه بوعلی همدان
حسین راغفر اقتصاد
فریدون رحیم‌زاده فلسفه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
محمدرضا رحیم‌زاده معماری دانشگاه هنر
حمید رحیمی مدیریت آموزشی دانشگاه کاشان
حسین رحمان سرشت مدیریت استاد دانشگاه علامه طباطبایی
جبار رحمانی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی
حمید رضا رحمانی زاده دهکردی علوم سیاسی عضو هئیت علمی دانشگاه علامه طباطبائی
داریوش رحمانیان کوشکی تاریخ دانشگاه تهران
ولی رستمی حقوق عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران
زهرا رشیدی برنامه‌ریزی درسی عضو هیات علمی موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی
سیدمحمد رضوی دانشگاه آزاد تهران مرکز
موسی رضوانی جمن‌زمین مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی
مهدی رضایی
محمد رضایی
حسین رضایی مهندسی آب دانشگاه ارومیه
احد رضایان قیه باشی آینده پژوهی آموزش عالی دانشگاه تهران
محمدجواد رضائی اقتصاد عضو هیئت علمی دانشکده علوم انسانی دانشگاه شاهد
کرامت الله زیاری دانشگاه تهران
صادق زیباکلام فلسفه
رضا زهروی حقوق عضو هیات علمی
محمدصادق زاهدی فلسفه دانشگاه
محمدهادی زاهدی وفا اقتصاد دانشیار دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع)
سید سعید زاهدی زاهدانی جمعیت شناسی، جامعه‌شناسی دانشگاه شیراز
علی زاده محمدی روان‌شناسی بالینی دانشگاه شهید بهشتی، مرکز مطالعات هنر درمانی
حبیب زارع احمدآبادی مدیریت، آینده پژوهی آموزش عالی دانشگاه یزد
محمد حسین زارعیان بغداد آبادی میان رشته‌ای ندارم
روزبه زرین کوب دانشگاه تهران
سیدمهدی زرقانی زبان و ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد
کامران سپهران هنر دانشگاه هنر
امیرعلی سیف‌الدین آینده پژوهی آموزش عالی دانشکده علوم و فنون دانشگاه تهران
کاوه محمد سیروس مدیریت استادیار دانشکده صنایع و سیستمهای مدیریت دانشگاه صنعتی امیرکبیر
سید علی اصغر سلطانی زبان‌شناسی رئیس دانشکده زبانهای خارجی و مطالعات بینافرهنگی، دانشگاه باقرالعلوم (قم)
سحر سلطانی فلسفه تعلیم و تربیت دانشگاه خوارزمی
سعید سلطانی بهرام جامعه‌شناسی دانشگاه تبریز
مهدی سمایی زبان‌شناسی فرهنگستان زبان
علی اصغر سمسار یزدی مهندسی آب استاد بازنشسته
علی اصغر سالم استادیار اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی
کاظم سام دلیری میان رشته‌ای دانشگاه عالی دفاع ملی
مرتضی سامتی اقتصاد عضو هیات علمی باز نشسته دانشکده علوم اداری و اقتصاد-دانشگاه اصفهان
سید مهدی سجادی فلسفه تعلیم و تربیت تهران.بزرگراه جلال آل احمد.دانشگاه تربیت مدرس.دانشکده علوم انسانی.گروه تعلیم و تربیت.طبقه چهارم.اتاق 439
محمود سریع القلم هیات علمی / دانشگاه شهید بهشتی
فرهاد سراجی دانشگاه بوعلی سینا
سعیده سعیدی انسان‌شناسی فرهنگی، جامعه‌شناسی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم
غلامرضا سعیدی آینده پژوهی آموزش عالی تهران- میدان قدس- خیابان شریعتی- خیابان موسیوند- خیابان کریمی- بن بست محققی سوم- پلاک 2- واحد 1
محمدرضا سعیدی. مرکز مدارک
محمد شفیعی فر علوم سیاسی دانشگاه تهران
علی شکوری جامعه‌شناسی گروه برنامه ریزی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران
عباس شیخ الاسلامی حقوق جزا و جرم‌شناسی دانشگاه ازاد اسلامی واحد مشهد
حسین شیخ‌الاسلام علوم سیاسی مجلس شورای اسلامی
محمدحسن شیخ‌الاسلامی روابط بین‌الملل دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه
محمد شیخی دانشگاه علامه طباطبایی
محمد شیری پژوهشکده آمار
اسماعیل شیعه معماری، شهرسازی استاد دانشگاه علم و صنعت
عبدالحمید شمس حقوق، حقوق اقتصادی و اجتماعی دانشکده حقوق و مدیریت دانشگاه تهران و مؤسسه عالی پژوهش
ناصر شمس قارنه مدیریت عضو هیئت علمی و رئیس مرکزتحقیقات تحقیقات مهندسی صنایع و بهره وری
زهرا شاکری حقوق دانشگاه تهران
تهمینه شاوردی
احسان شاه قاسمی علوم ارتباطات دانشگاه تهران
رضا شجیع مدیریت ورزشی دانشگاه تهران
علیرضا شجاعی‌زند علوم اجتماعی عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس
حمیدرضا شعیری زبان‌شناسی دانشگاه تربیت مدرس
سعید ضرغامی فلسفه، فلسفه تعلیم و تربیت دانشگاه تربیت معلم
وحید طلوعی علوم اجتماعی
سیدحمید طالب‌زاده فلسفه دانشگاه تهران
ابوتراب طالبی جامعه‌شناسی
حامد طاهری کیا مطالعات فرهنگی
محسن طاهری دمنه آینده پژوهی آموزش عالی استادیار گروه مهندسی راهبرد دانش و فناوری، دانشکده علوم و فناوری های نوین، دانشگاه اصفهان
فاطمه طاهرخانی علوم سیاسی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی
امید طبیب‌زاده زبان‌شناسی دانشگاه
مهدی طغیانی اقتصاد عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان
محمدرحیم عیوضی جامعه‌شناسی سیاسی، علوم سیاسی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی
حسین عیوضلو اقتصاد
ابوالقاسم عیسی‌مراد روان‌شناسی دانشگاه علامه طباطبایی
زهره علیخانی علوم ارتباطات مدرس گروه ارتباطات دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران
علی‌اکبر علیخانی علوم سیاسی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران
بیوک علیزاده فلسفه دانشگاه امام صادق و پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی
سید محسن علوی‌پور استادیار پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی
علیرضا علوی‌تبار مدیریت دولتی، اداره امور عمومی دانشگاه محیط زیست
محمدرضا عنانی سراب آموزش زبان دانشگاه شهید بهشتی
موسی عنبری جامعه‌شناسی دانشگاه تهران
لطفعلی عاقلی اقتصاد پژوهشکده اقتصاد، دانشگاه تربیت مدرس، تهران، ایران
حسن عالیپور حقوق هیات علمی دانشگاه تهران
سیدسعیدرضا عاملی علوم ارتباطات دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران
حمیدرضا عامری معماری
جهانگیر عابدی کوپایی مهندسی آب انشگاه نیوکاسل
محمد عباس زاده جامعه‌شناسی استاد رشته جامعه شناسی دانشگاه تبریز
عنایت عباسی آموزش کشاورزی، جمعیت شناسی گروه ترویج و آموزش کشاورزی، دانشگاه تربیت مدرس
بیژن عبدالکریمی فلسفه Aligarh Muslim University
جمال عبداله پور جامعه‌شناسی، علوم انسانی و توسعه عضو هیأت علمی گروه پزوهشی مدیریت و علوم اجتماعی پژوهشگاه نیرو
عادل عبدالهی جامعه‌شناسی موسسه تحقیقات جمعیت کشور
شهاب عراقی‌نژاد مهندسی آب دانشگاه تهران
عباس عرب مازار اقتصاد گروه اقتصاد؛ دانشگاه شهید بهشتی
مهرداد عربستانی
قاسم عزیزی جغرافیا دانشگاه تهران، دانشکده جغرافیا
علی عزیزی موسسه تحقیقات جمعیت کشور
عباس عسکری ندوشن دانشیار جمعیت شناسی، دانشکده علوم اجتماعی، دانشگاه یزد
علی عسگری یزدی فلسفه استاد دانشگاه تهران
امیر عظیمی جامعه‌شناسی پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی
حمیدرضا عظمتی معماری دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی
غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی
سعید غیاثی ندوشن آموزش عالی دانشگاه علامه طباطبائی
فرزاد غلامی علوم ارتباطات استادیار مطالعات ارتباطی گروه علوم ارتباطات اجتماعی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران
رضا غلامی مؤسسه پژوهشی علوم انسانی صدرا
مجید غمامی حقوق دانشگاه تهران
داود غرایاق زندی علوم سیاسی گروه علوم و اندیشه سیاسی دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی
کورش صفوی زبان‌شناسی دانشگاه علامه طباطبایی
مجید صفاری‌نیا روان‌شناسی
رضا صفری شالی جامعه‌شناسی گروه جامعه شناسی دانشگاه خوارزمی
فرهود صفرزاده دانشگاه
رضا صمیم
اسماعیل صالحی دانشگاه تهران
صادق صالحی جامعه‌شناسی دانشیار جامعه شناسی محیط زیست دانشگاه مازندران
* صادقی تاریخ دانشگاه تربیت‌مدرس
فاطمه صادقی
محسن صادقی حقوق دانشگاه تهران
معصومه صادقی زبان و ادبیات عضو هیات علمی دانشگاه آزاد گرمسار
رسول صادقی جمعیت شناسی دانشگاه تهران
علیرضا صادقی برنامه‌ریزی درسی دانشگاه علامه طباطبایی
محمدجواد صادقی مجد علوم قرآنی دانشگاه امام صادق (ع)
جواد صادقی جعفری جامعه‌شناسی عضو هیات علمی ، گروه مدیریت فرهنگی و رسانه ، دانشکده فرهنگ و ارتباطات، دانشگاه سوره
مهدی صادقی شاهدانی اقتصاد دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق
حمیدرضا صارمی برنامه‌ریزی شهری دانشیار گروه برنامه ریزی شهری، دانشکده هنر و معماری، دانشگاه تربیت مدرس، تهران، ایران
فرحناز صبوحی معاون امور آموزش عالی، تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه کشور
رضامراد صحرایی زبان‌شناسی عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی معاون دانشجویی دانشگاه علامه معاون آموزشی و پژوهشی بنیاد سعدی
آمنه صدیقیان بیدگلی میان رشته‌ای پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی
عباس صدری مدیریت دفتر منطقه ای آیسسکو
محمد رضا صرفی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنرکرمان